Nowe buty narciarskie męskie renomowanej Firmy Tecnica
model: Air Shell  10 flex 90

 
 

 
 
 
 
 
 
 
 

 

Buty narciarskie Tecnica  Phoenix Max 10 Air Shell. Buty z grupy Allmountain Sport Performance dla średnio zaawansowanych mężczyzn. But wewnętrzny wyścielony miękką wyściułką z mikrofibry / futra. Wkładka samodopasowująca się w strefie palców wykonana z neoprenu i lycry. Wykończenie wkładki za pomocą technologii 3D ULTRAFIT, materiał odporny na wodę i doskonale dopasowujący się do stopy. But wewnętrzny idealnie dopasowuje się do wysokiego podbicia i szerokiej stopy.

Charakterystyka ogólna :

Skorupa:PU

  • Podeszwa:PU
  • Klamry:ALU
  • Canting:pojedynczy
  • Wkładka:3D
  • Air Shell
  • Delta Force Device
  • Flex 90
  • Szer: 102 HVL


Technologia :

Air Shell - rozwiązanie techniczne zapewniające idealne dopasowanie buta do kształtu stopy za pomocą kanałów powietrznych.

W przeciwieństwie do formowanych piankowo wkładów (foam) stosowanych w niektórych modelach butów dla zawodników i ekspertów, system nie dopasowuje się do jednego kształtu na stałe, ale może być regulowany w zależności od potrzeb w danej chwili. W każdym momencie możemy dostosować dopasowanie buta do panujących warunków, własnej dyspozycji czy stylu jazdy. Regulacji dokonuje się za pomocą ręcznej pompki powietrznej umieszczonej w tylnej części rękawa buta.
Na sezon 2011 / 2012 zastosowano pojedynczą pompkę (po jednej na but). W sezonie 2010 / 2011 na każdym bucie umieszczano dwie pompki. System obsługuje się za pomocą dwóch przycisków. Pierwszy to podobny do tych, stosownych na przykład przy pompkach paliwa w kosiarkach spalinowych, wykonany jednak z grubszego i bardziej wytrzymałego tworzywa, zaworek pompujący zwiększający ciśnienie w układzie poprzez kilkakrotne naciśniecie. Drugi to zaworek upustowy służący do zmniejszania ciśnienia. Oba zaworki dla wyeliminowania pomyłki oznaczono znaczkami „+” i „-”.

Elementami pompowanymi są komory wyposażone w kanały powietrzne. Komory umieszczone są pomiędzy skorupą a wkładem wewnętrznym buta. Obejmują one dwie strefy, strefę okolic stawu sokowego, która odpowiada za kontrolę i precyzję sterowania nartą oraz strefę obejmującą śródstopie, której głównym zadaniem jest zapewnienie maksymalnego komfortu.

Dzięki możliwości zmiany ciśnienia w obu komorach możemy w przypadku jednego modelu otrzymać but komfortowy i rekreacyjny, pozwalający na długotrwałą jazdę bez uczucia bólu lub, po dopompowaniu poszaleć rozkoszując się agresją i precyzją dobrze dopasowanych butów race.

Poza niezaprzeczalnymi zaletami zwiększającymi w znacznym stopniu uniwersalność butów, system Air Shell zwiększa również izolację cieplną dzięki wypełnionym powietrzem kanałom odgradzającym stopę narciarza od warunków zewnętrznych.


Delta Force System - Innowacja technologiczna mająca na celu zmianę charakterystyki buta w szybki i wygodny sposób. Za pomocą specjalnej dźwigni Power Device można zmienić twardość i efektywny kąt nachylenia buta w zależności od panujących warunków oraz naszych preferencji.Flex: 90

Skorupa: Transp. PU

Podeszwa: PU

Klamry: alu

Canting: pojedynczy

System Delta Force

Możliwość zmiany twardości i kąta nachylenia buta w zależności od panujących warunków oraz preferencj narciarza. Rzep 360st: 45mm

Quadra Technology Ultra Fit
Termoformowalny poprzez wyściółkę strefy stopy

AirShell
Poduszka powietrzna umieszczona pomiędzy skorupą i butem wewnętrznym, zapewnia optymalne, szybkie dopasowanie.